Junioři potvrdili formu vítězstvím nad polským výběrem

Liga juniorů

1.12.2019

Polsko U18 – HC Spartak Uherský Brod 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Branky a asistence: 10. Buráň (Kadlic), 51. Vítek (Buráň, Kadlic), 51.Zalubil (Juračka)

Sestava: Hendrych Michael – Martinec, Bouček, Macharáček – Kadlic, Buráň, Vítek – Juračka, Zalubil, Hendrych F. – Fuga, Polehňa, Nezval – Kužílek, Pospíšil – Forman, Liss – Kadlčík, Prokeš

Hlas trenéra Romana Uhříčka: Dnešní utkání se hrálo nezvykle v Uherském Ostrohu. Můj kolega Rosťa Polehňa chtěl, aby se hráči Ostrohu, kteří za nás nastupují, ukázali na domácím hřišti. Byla to příjemná změna, byl jsem překvapen, že došlo i dost diváků. V Ostrohu prostě hokej teď táhne. Od začátku zápasu jsme hráli přesně to, co jsme chtěli. Kluci už chápou, co po nich vyžadujeme a ví, že to funguje, začali tomu věřit. I když jsme vedli od 10. minuty po brance Buráně 1:0, utkání bylo velice vyrovnané, bylo jasné, že bude rozhodovat i malá chybička. Dnes musím pochválit i Michaela Hendrycha v brance. Podal velice dobrý výkon. Je vidět, že práce trenéra našich golmanů, bývalého extraligového golmana Luboše Hořčičky, který se začal Michaelovi věnovat, nese ovoce. Rozhodující úder jsme zasadili až v 51. minutě. Vítek a následně Zalubil dali razítka na náš velmi koncentrovaný výkon. Kluci dnes předvedli nejlepší letošní výkon. Jdeme dál, zápas od zápasu, tabulku neřešíme.