Domácí hokejisté vstoupili do utkání se Znojmem aktivně a vytvořili si řadu šancí, jejich neproměňování však trestali hosté vysokou produktivitou. Orli postupně převzali kontrolu nad zápasem a rozhodli jej ve druhé a třetí třetině.
2. liga - Východ 25/26, středa 21. 1. 2026, Uherský Brod
Šurý (M. Konečný) – Špaňhel, M. Novotný (C), A. Hamrla, Liss, Kadlčík, Uhříček, Pekr – Matula, Popelka (A), Lukačka – Martin Holba, Martinec, Smýkal – Klusák, Kočica, Pavlůsek – Podešva, Leška.
Trenér: Robert Svoboda
Synek (Štipčák) – Sova (C), Sakmár, Poizl, Böhm, Hodinář, Remta, Šaur – Jenyš, Komínek, Cakl – D. Bárta, J. Půček, Bícha – Havlát, Rakus, Brada – M. Svoboda, Bartoš (A), P. Beránek (A) – Otava.
Trenér: Milan Procházka
Branky a nahrávky: 21. Popelka (Matula, Lukačka), 56. Klusák (Kočica, A. Hamrla) – 9. J. Půček (Remta, Otava), 16. Brada (M. Svoboda, D. Bárta), 34. Böhm (P. Beránek, Bícha), 36. Komínek (Bartoš), 44. Otava (Remta, M. Svoboda).
Rozhodčí: Blaha – Jurčík, Babulík.
Vyloučení: 4:5.
Využití: 1:1. V oslabení: 0:0.
Diváci: 571.
Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5, 2:5.
Proti Znojmu nastoupil Brod bez svého nejlepšího střelce Chludila, který vypomáhal Zlínu. Spartak začal duel proti Znojmu nebojácně a už ve druhé minutě si vybojoval přesilovou hru. Tu však hosté bez větších potíží ubránili. Aktivita domácích pokračovala i nadále, jenže kýžený gól nepřišel. Pavlůsek tváří v tvář Synkovi neuspěl a Smýkal sice gólmana Znojma překonal, jeho pokus ale zastavilo břevno. Z nevyužitých příležitostí domácích tak udeřili hosté. V 9. minutě Šurý vyrazil střelu Sakmára pouze před sebe a Půčka dorážkou otevřel skóre utkání. O sedm minut později nechali Broďané u tyčky osamoceného Bradu, který po přihrávce Svobody protlačil puk za Šurého – 0:2.
Úvod druhé třetiny vyšel Spartaku výborně. Hned v první minutě sehrála první lajna pohlednou kombinaci, na jejímž konci stál Popelka, jenž po přihrávkách Lukačky a Matuly snížil na 1:2. Následovaly přesilovky na obou stranách, ani jedna z nich však ke změně skóre nevedla.Ve 34. minutě hosté znovu ukázali důraz v předbrankovém prostoru. Domácí nepokryli Böhma, který z dorážky zvýšil na 1:3. O dvě minuty později Komínek obkroužil útočné pásmo a střelou po ledě překonal Šurého už počtvrté.
Definitivní ránu zasadili Orli ve 44. minutě, kdy v přesilové hře pálil Otava a puk propadl Šurému do sítě. Znojmo si poté zápas zkušeně pohlídalo. Spartak sice měl ještě několik šancí na snížení, dlouho však narážel na hostující obranu i brankáře. Až v 56. minutě se domácí dočkali druhého gólu, když v přesilovce po Kočicově přihrávce skóroval Klusák. Více už ale Spartak nestihl a Znojmo si z utkání odvezlo zasloužené vítězství.