Domácí vstoupili do utkání aktivně a už ve 2. minutě šli do vedení. Ćmiel vypálil od modré čáry, kotouč se před brankou nešťastně odrazil a změnil směr tak, že skončil za zády Šurého. O šest minut později bylo pro Brod ještě hůř. Další nahození od modré zapadlo přesně do růžku hostující brány a úspěšným střelcem byl Compel – 2:0. Brňané navíc dostali k dispozici dvě přesilové hry, ale ty zůstaly nevyužity. A i Spartak postupně přidal na aktivitě. Po druhém inkasovaném gólu si vytvořil tlak, velkou šanci měl Lukačka, jenže snížení nepřinesla ani přesilovka na konci první třetiny.
Kontaktní branka přišla až ve 28. minutě. Kužílek napřáhl ke střele, puk mu sice sjel z čepele, ale Kalinichenko na změnu pohybu zareagoval a Kužílek následně kotouč doklepl do sítě – 2:1. Hra se poté otevřela a oba celky hrozily z přečíslení. Vyrovnání přišlo z podobné situace. Popelka se na levé straně dostal do volného prostoru, najíždějící Lukačka byl dobře pokrytý, a tak vzal odpovědnost na sebe. Jeho přesná střela znamenala stav 2:2.
Obrat dokonal Spartak ve 43. minutě. Novotný vystřelil od modré a Lukačka byl u tyčky připravený na dorážku – 2:3. Brodští tak otočili vývoj zápasu a zároveň vyhlíželi zprávy ze souběžně hraného utkání Šumperka s Opavou. Tam se však překvapení nekonalo a Šumperk si pátou příčku pohlídal. Zbytek zápasu v Brně už další branku nepřinesl. Nejblíže byl opět Lukačka, jehož střelu zastavila tyč. Při závěrečné power play domácích dokonce zkusil štěstí i brankář Šurý, jeho pokus přes celé kluziště však zastavil obránce na vlastní modré čáře.
Spartak si tak z Brna odváží vítězství 3:2, do vyřazovacích bojů vstoupí ze šesté pozice. V play-off jej čeká souboj proti Znojmu.
